healthy breakfast for weight loss
Hubnutí

Atkinsova dieta


Na internetu můžeme najít celou řadu různých diet. Jednou z nejznámějších je dieta amerického kardiologa Roberta Colemana Atkinse. Tato dieta není zrovna to pravé pro vegetariány nebo milovníky sladkostí, naopak může vyhovovat lidem, kteří si rádi dopřávají  maso.

Principem Atkinsovy diety je výrazné omezení konzumace sacharidů, naopak mohou se jíst potraviny bohaté na bílkoviny a tuky a to i ve větším množství. Může se tedy jíst maso, sýry, vejce,  naopak zakázáno je veškeré pečivo, těstoviny, brambory, cukrovinky ale i nasládlé druhy ovoce a zeleniny (např. banány, ananas, mrkev, kukuřice atd.). Nesmí se pít ani alkoholické nápoje, s výjimkou vína. Můžete si tak dát k obědu např https://cs.wikipedia.org/wiki/Ment%C3%A1ln%C3%AD_anorexie. velký steak, ale jako příloha je povolen například zeleninový salát, rozhodně ne hranolky.

Dieta by se měla dodržovat postupně v několika fázích – v té první, která trvá dva týdny, je třeba konzumovat maximálně 20g sacharidů denně, ve druhé fázi max. 25 a teprve ve třetí je možné mít v jídelníčku sacharidy ve větším množství. I ve třetí fázi je však podmínkou nejíst pečivo z bílé mouky.

Atkinsova dieta je velmi oblíbená u mnoha celebrit – držely ji známé herečky Jennifer Aniston, Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones nebo Demi Moore.

Díky omezení sacharidů při této dietě dochází k velkému vylučování vody ledvinami, proto je třeba pít dostatečné množství vody, aby nedošlo k dehydrataci cs.wikipedia.org. Dieta je účinná, ale odborníci a specialisté na výživu nedoporučují držet ji příliš dlouho – tělu pak chybí některé důležité látky, např. vláknina. Nadměrná konzumace bílkovin pak může zatěžovat játra a ledviny. Často se také stává, že po skončení této diety dochází k tzv. jojo efektu, kdy člověk rychle nabere zpět to, co už jednou zhubl. Proto je nejlepší, pokud se pro tuto dietu rozhodneme, konzultovat to nejdříve s odborníkem, který nám poradí, jestli je pro nás vhodná.

Optimální hubnutí stehen zahrnuje odstranění příčin nerovnoměrného ukládání tuků, optimalizaci jídelníčku i návrh správných pohybových aktivit. Jídelníček na hubnutí od výživových poradců. Zdravé hubnutí je nejlepší cesta ke štíhlé postavě! Rady, návody, tipy a postupy jak zhubnout.

Rate this post