women s portrait outdoors
Kosmetika

Betakaroten a jeho účinky


Betakaroten je dáván nejčastěji do spojitosti s krásně opálenou pletí. Ovšem zabarvení pleti není jeho jediná funkce.

Co vlastně betakaroten je?

Betakaroten je významný a velmi účinný antioxidant (= látka, jejíž molekuly omezují aktivitu kyslíkových radikálů) se silnou schopností bránit organismus před volnými radikály.
Omezuje stárnutí pokožky a vznik vrásek, usnadňuje zhnědnutí pokožky při opalování a chrání kůži před spálením.
Posiluje imunitní systém a je známý svým blahodárným vlivem na naše oči.  Betakaroten posiluje funkci zraku, působí proti překyselení, nádorům, vředům, akné, pomáhá chránit před infekcemi, onemocněním srdce.Betakaroten je provitaminem vitaminu A https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlad. V těle dochází k jeho biochemické přeměně, nehrozí tedy předávkování jako u vitaminu A.Betakaroten je opomíjený, ale velmi silný antioxidant, dokonce silnější než samotný vitamin A. Jeho absorpce probíhá v tenkém střevě.

Betakaroten si v přirozené formě můžeme dopřát konzumací ovoce a zeleniny. Nejbohatšími zdroji beta karotenu jsou mrkev, meruňky, rajče, mango, broskve, špenát, brokolice nebo paprika. Karotenoidy se také vyskytují v živočišných zdrojích, např. dávají zabarvení vaječnému žloutku, máslu nebo masu lososa.

Beta karoten je přirozeným zdrojem vitaminu A. Doporučuje se užívat jej v kombinaci se selenem a vitaminem E.

Mnoho lidí se ubírá k užívání betakarotenu v tobolkách, při čemž se doporučuje začít užívání asi 2-3 týdny před plánovaným sluněním.

Užívání beta karotenu je velmi důležité nejen v létě, ale také před zimní dovolenou. Zatímco voda odráží 25 % UV záření, které se k přímému záření přičítá, sníh odráží až 80%.

V našem eshopu nabízíme betakaroten od značky VitaHarmony, jejíž produkty jsou vyrobeny z co nejčistších přírodních zdrojů, bez použití barviv a konzervačních látek.

Beta karoten 25.000 m.j. – Zvýhodněné balení 1+1,100+100 tob.
Betakaroten 10.000 m.j. – Promobalení 1+1 zdarma, 100+100 tob.
Betakaroten 25.000 m.j. – 100 tobolek
Betakaroten 10.000 m.j. – 365 tob.

Máme možnost chránit své buňky, neubírejme si ji!

Rate this post