tired woman after workout on bike
News

Dieta podle krevních skupin


Jednou ze známých druhů diet je dieta, ve které jsou potraviny rozděleny podle krevních skupin. Jejím principem je to, že z jídelníčku vyřadíme některé skupiny potravin, které pro nás nejsou vhodné a naopak jíme ty potraviny, které naše tělo nejlépe snáší.

Pokud někdo chce tuto dietu vyzkoušet, nejdříve musí jít na specializovanou kliniku, kde podstoupí vyšetření, jehož součástí je i krevní obraz. Na jeho základě pak dostane doporučení, ke které krevní skupině patří a kterým druhům potravin by se tak měl vyhnout. Lidé se skupinou 0 by podle této diety neměli jíst žádné mléčné výrobky, obiloviny a ořechy. Naopak doporučuje se jíst maso a to především to drůbeží, dále pak ryby, některé druhy zeleniny (hl kde. kapusta, špenát nebo brokolice) a ovoce.

Nejrozšířenější krevní skupinou u nás je skupina A. Ti, co mají tuto krevní skupinu nemají také povoleny mléčné výrobky, dále pak maso, uzeniny a výrobky s velkým množstvím tuku. Tato dieta může vyhovovat hlavně vegetariánům, kdo se naopak neobejde bez masa, asi pro něho nebude tato dieta tím pravým. Doporučuje se jíst hlavně zelenina, potraviny ze sóji, tofu, luštěniny atd. Kdo má krevní skupinu B neměl by jíst obiloviny, luštěniny a vepřové a drůbeží maso. Naopak doporučují se např. mléčné výrobky, ovoce nebo zelenina

A konečně lidé se skupinou AB, kterých je u nás asi 9 procent, by neměli konzumovat vepřové a hovězí maso a tučná jídla. Doporučené jsou především ryby, mléčné výrobky nebo zelenina cs.wikipedia.org. Pro všechny krevní skupiny je pak společné to, že maso by se mělo jít jen libové, tučné není vhodné.

Dieta podle krevních skupin patří mezi spíš kontroverzní diety a mnoho lékařů ji nedoporučuje. Její dodržování by sice nemělo tělu uškodit, na druhou stranu existují lepší a zdravější způsoby jak dosáhnout snížení váhy.

Rate this post