friends in sport bras sitting after workout
Zdraví

Laserová liposukce, ultrazvuková liposukce


Laserová liposukce

Laserová liposukce nazvaná také jako laserová lipolýza je moderním způsobem liposukce. Jedná se o metodu, při níž se používá velmi tenká kanyla o průměru asi 1 – 2 mm. Tato kanyla má v sobě laserový paprsek a ten zkapalní svojí energií tukovou tkáň a zajistí její odplavení. U malých oblastí se většinou tuková tkáň neodsává, ale dochází k jejímu vstřebání. U větších míst pak musí dojít k šetrnému odsátí rozpuštěné tukové tkáně. Podle toho, jaký laser při liposukci používáme, dělíme liposukci na SmarLipo a CoolLipo.

Výhody metody SmartLipo jsou ty, že se používá velice úzká kanyla, a tudíž je možno výkon provést v lokální anestezii. Krvácení při zákroku je minimální, stejně tak i otoky jsou oproti klasické liposukci nepatrné a rekonvalescence je velice rychlá. Jizvičky se nešijí, jen zalepují speciální náplastí a po určité době jsou téměř neznatelné. Tímto zákrokem je možné odsát z těla přebytečný tuk, ale i poměrně úspěšně vyřešit problémy s celulitidou. Zákrok SmartLipo trvá asi jednu hodinu. Metoda CoolLipo funguje tak, že se vysílají krátké laserové impulsy do těla a ty způsobují zkapalnění tukové tkáně. Pomocí této moderní metody dosáhnete také bezbolestně ladných křivek.

Ultrazvuková liposukce

Při ultrazvukové liposukci (ultrasonic – assistet liposuction) se používá k porušování stěn tukových buněk speciální kanyly, která vysílá ultrazvukovou energii a ta způsobí jejich zkapalnění. Této metody liposukce se využívá především u horní poloviny těla, jako jsou záda nebo mužská prsa. Výhodou této metody je, že dokáže pronikat do tkání s vyšším obsahem vaziva a že krvácení je minimální. Nevýhodou může být riziko popálení kůže v případě, že liposukci provádí nezkušený chirurg.

Rate this post