close up on basil and lemons
Hubnutí

Rychlé hubnutí z dlouhodobého hlediska


Mnoho lidí touží dlouhodobě zhubnout. Jak by také ne, vždyť obezita a nadváha nemá pouze estetické negativní vlastnosti, ale také nemá dobrý vliv na naše zdraví. Je vědecky dokázáno, že lidé s nadváhou jsou mnohem náchylnější na různé choroby, především cukrovku, choroby srdce a cév. Mnoho lidí by chtělo zhubnout okamžitě, a proto vyhledává hlavně diety, které slibují hubnutí rychle. Takové dieta vám skutečně pomůže ztratit během krátké doby velice rychle zhubnout. Jak je to však z dlouhodobého hlediska cs.wikipedia.org?

Nic netrvá věčně a u diet zaměřených na rychlé zhubnutí to platí dvojnásob. Správná dieta by měla upravit lidský metabolismus tak, aby byl zvyklý na pravidelný příděl potravy a tělo nemuselo ukládat energii a živiny na pozdější dobu. Pokud vhodnou a pravidelnou stravou náš metabolismus takto upravíme, nemáme problém si svou hmotnost udržet i bez dalších diet. Diety u rychlého hubnutí, přestože jsou většinou krátkodobé, umí lidský metabolismus také upravit. Bohužel však s naprosto opačným výsledkem. Během diety, která je zaměřena na rychlé zhubnutí nemá lidské tělo dostatek živin, a proto čerpá z uložených zásob.

Díky tomu dokážeme během krátké doby zhubnout i 1 – 1,5 kg denně. Zní to ideálně, ale jakmile začneme jíst opět standardně, nastává velký zlom. Tělo si pamatuje situaci, kdy nemělo z čeho čerpat, a protože by se mohla opakovat i v budoucnu, chce se jí vyvarovat. Proto jakékoliv množství získané energie ihned uloží do tuků cs.wikipedia.org. Pro nás to znamená jedinou věc, a to opět postupné přibírání a zvyšování hmotnosti. Často na ještě větší hodnoty než když jsme začínali s dietou. Pokud potřebujete zhubnout během několika dní, můžete dietu zaměřenou na rychlou ztrátu váhy vyzkoušet. Mějte však na paměti, že se vám kila mohou vrátit, a s největší pravděpodobností se tak i stane.

Rate this post